Що таке ресора? Види ресор

Сідаючи в машину, кожен досвідчений автомобіліст звертає в першу чергу увагу на плавність ходу транспортного засобу, що забезпечується його підвіскою. Найчастіше цей автомобільний вузол побудований з використанням амортизаторів з пружинами. Але є і така категорія машин, де необхідно забезпечити високий рівень вантажопідйомності і надійності підвіски. Для цього замість пружин використовуються ресори. Ресора - це пружина, яка складається з набору пластин або однієї пластини, які працюють на вигин. На авто ресорна підвіска може бути жорсткішою тільки в тому випадку, якщо її так зробили на заводі виробника. Жорсткість може залежати від різних чинників, але всі вони можуть бути визначені візуально. Все прямопропорційно ширині листа та їх кількості. Бувають багато-, мало- і однолистові ресори. Великим попитом раніше користувалися багатолистові ресори. Якщо Ви плануєте купити ресори на причіп оригінал, звертайтесь до ПП Шевченко. Наші фахівці допоможуть Вам здійснити вибір.

Саме ресора компенсує різноманітні коливання, які викликані дефектами доріг. Внаслідок цього, подібна конструкція - важлива складова машини, що забезпечує комфортність її використання для пасажирів.

Типи ресорних підвісок автомобілів

  • з поперечних розташуванням ресор
  • з діагональним розташуванням ресор
  • з повздовжнім розташуванням ресор

У сучасному автомобілебудуванні хоч і існує кілька типів ресор, але для звичайних серійних авто найбільше поширення отримав листової тип конструкції. Даний різновид являє собою набір сталевих листів, які між собою з'єднуються спеціальними хомутами і монтуються на ходову частину транспортного засобу. Оскільки цей автомобільний вузол повинен витримувати підвищені навантаження, його виробляють з міцної загартованої сталі. По своїй формі ця частина ходового агрегату є листами стали прямокутної форми, які вигнуті на кшталт «серпа».

Щоб забезпечитидодаткову пружність всієї конструкції, кожен аркуш модифіковано так, що він володіє різним ступенем зігнутості. Щоб запобігти бічний зсув і забезпечити максимально надійну фіксацію, листи мають форму жолоба.

Оскільки ресори завжди експлуатуються в умовах постійних деформуючих рухів, то специфіка їх виробництва забезпечує високу стійкість до механічного зносу.

У сучасних моделях легкових автомобілів такий тип вузлів використовується дуже рідко. Цьому є кілька причин. Основною з них є те, що легкові машини зазвичай призначені для використання на високих швидкостях. При цьому до підвісці висуваються підвищені вимоги щодо надійності і керованості. Але листової тип ресор має властивість незначно зміщувати поздовжньо місць автомобіля, до якого вони прикріплені. Це трохи погіршує керованість машиною на високій швидкості.